موهای رنگ شده و مراقبت از آن

موهای رنگ شده و مراقبت از آن

قطعا رنگ مو یکی از موارد آرایشی هست که مورد توجه بسیاری از خانمها میباشد. ولی مراقبت از موهای رنگ شده اهمیت زیادی دارد که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت

انتخاب محصول مناسب :

اگر خودتان موهای خودتان را رنگ خواهید کرد، قبل از رنگ کردن، از محصولی که قصد خرید آنرا دارید اطمینان کافی کسب کنید.قبل از اینکه شما از آن رنگ استفاده کنید،توصیه می شود که یک تست از آن بگیرید و آن تست هم بدین گونه می باشد که 24 ساعت قبل از استفاده از رنگ مو ، کمی از آنرا بر روی پوست پشت گوش خود بمالید و مطمئن شوید که بعد از 24 ساعت بر روی پوست شما هیچ تغییراتی ایجاد نمی شود و سپس از آن استفاده کنید.

شامپوهای مناسب :

از شامپوهای مناسب برای شستشوی موهایتان استفاده کنید. در حالت ایده آل شما باید به دنبال شامپوهای مناسب برای موهای رنگ شده بگردید.اگر شما می خواهید ماندگاری رنگ موهایتان بیشتر شود،این راه و گزینه حتما باید رعایت شود.

خشک کردن موها به طور طبیعی :

از دستگاه هایی همچون سشوار ها برای خشک کردن موهایتان جدا خودداری کنید. اجازه دهید که موهایتان به طور طبیعی خشک شوند. گرما باعث آسیب رساندن به موها می شود.

شستشو با آب سرد :

اگر موهای سرتان را با آب گرم می شویید بهتر است بدانید با این کار فولیکول های موهایتان باز می شوند که در نتیجه باعث می شود ماندگاری رنگ موهایتان کاهش یابد.

اصلاح منظم موها:

توصیه می شود که طی زمان خاصی موهای خود را اصلاح کنید تا به زیبایی و سلامتی آن آسیبی نرسد.

روش هایی برای ماندگاری رنگ مو

چطور از نرم‌کننده استفاده کنید؟

اگر تا به حال از کاندیشنرها یا نرم‌کننده‌ها استفاده نمی‌کردید بعد از رنگ کردن حتما باید از این نوع محصولات استفاده کنید اما استفاده از نرم‌کننده و کاندیشنر نیز تکنیک‌های خاصی دارد؛ اول از همه اینکه باید بدانید وقتی موها خیلی خیس و پر از آب باشند مواد مختلف موجود در کاندیشنرها به راحتی جذب ساقه موها نمی‌شوند بنابراین بهترین کار این است که در حمام قبل از مصرف نرم‌کننده یا کاندیشنر کمی آب موها را بگیرید تا مواد نرم‌کننده به خوبی روی ساقه موها بنشیند، بعد می‌توانید با انگشتان یا یک شانه دندانه درشت به خوبی نرم‌کننده را بین موها پخش کنید.

به موی رنگ شده کی شامپو بزنیم؟

برای اینکه رنگ موها دوام پیدا کند، در شامپو کردن و شستن موها باید قواعد خاصی را رعایت کرد؛ اول از همه بدانید بعد از رنگ کردن حداقل تا 24 ساعت نباید موها را شامپو زد  و شست تا رنگ بتواند به خوبی در هر ساقه مو نفوذ کند. علاوه بر این باید بدانید شستن کمتر موها مساوی است با دوام بیشتر رنگ مو چون وقتی موها را زیاد بشویید شامپو چربی‌های طبیعی روی مو را که از رنگ محافظت می‌کند، می‌شوید. در واقع بهترین حالت، شستن يك روز در میان موهاست، اگر هم موهای‌تان خیلی چرب است تا حدی که ریشه‌های‌ موکاملا کثیف به نظر می‌رسد، می‌توانید از تکنیک شامپو خشک استفاده کنید.

 موهای رنگ شده

هنگام رنگ کردن مو چه نکاتی را بايد رعایت کنید:؟

1. رنگ مو را برای مدتی بیش از حد نیاز روی سر باقی نگذارید.

2. پوست سر را پس از رنگ شدن کاملا با آب بشویید.

3. هنگام استفاده از رنگ‌مو  دستکش به‌دست کنید.

4. به دقت دستورات روی بسته رنگ مو را رعایت کنید.

5. فرآورده‌های متفاوت رنگ مو را با هم ترکیب نکنید.

6. هرگز ابروها و مژه‌های‌‌تان را با رنگ مو رنگ نکنید. واکنش آلرژیک نسبت به رنگ ممکن است باعث تورم یا افزایش خطر عفونت در ناحیه چشم شود. ریختن اتفاقی رنگ مو به درون چشم ممکن است آسیب دائمی ایجاد کند. سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از رنگ مو برای ابرو و مژه‌ها را حتی در سالن‌های زیبایی ممنوع کرده است.

داغ‌ها مو  را بدرنگ می‌کند؟

به طور کلی تمام وسایل حالت‌دهنده داغ مثل اتو، فرکننده‌ها یا… می‌توانند رنگ موها را کدر و بدرنگ کنند به خصوص اگر رنگ موهای‌تان بور یا قهوه‌ای مایل به قرمز باشد. اگر می‌خواهید رنگ موهایتان کمترین آسیب را ببیند باید اول آب موها را کاملا با حوله بگیرید تا جایی که موها فقط کمی نمدار به نظر برسند بعد از سشوار یا اتو استفاده کنید البته پیشنهاد می‌کنیم با کمترین دمای ممکن موها را حالت دهید. همچنین برای سشوار کشیدن، سشوار نباید هرگز با مو تماس داشته باشد و بهتر است با فاصله و ازحرارت ملایم آن استفاده شود. علاوه بر اینها برای برس زدن از شانه‌هایی که فاصله دندانه‌های کمی دارند، استفاده نکنید زیرا باعث شکنندگی موهای رنگ شده می‌شوند. 

ژل فاسد می‌شود؟

به مرور زمان، مواد فعال و اثربخش موجود در محصولات زیبایی و بهداشتی مربوط به مو تجزیه می‌شوند و در نتیجه اثربخشی آنها بسیار کاهش می‌یابد بنابراین قبل از استفاده از هر محصولی اول از همه به تاریخ انقضای آن توجه کنید و مطمئن شوید که هنوز تاریخ آن نگذشته ‌باشد. به طور معمول از شامپوها و کاندیشنرها (نرم‌کننده‌ها) می‌توانید تا 3 سال استفاده کنید اما محصولات حالت‌دهنده مثل ژل‌ها، موس‌ها و… تاریخ مصرف طولانی‌تری دارند. از این محصولات می‌توانید بین 3 تا 5 سال استفاده کنید البته محصولاتی که حاوی مواد طبیعی هستند دوام کمتری دارند چون مواد نگهدارنده موجود در آنها کمتر است و در نتیجه زودتر خراب می‌شوند.  برای اینکه بفهمید محصول شما فاسد شده یا نه اول به یکدستی مواد آن توجه کنید، بعد ببينید آیا رنگ یا بوی آن تغییر کرده‌ است یا نه. همچنین اگر می‌خواهید محصولات‌تان عمر بیشتری داشته ‌باشند آنها را در حمام نگهداری نکنید چون رطوبت موجود در حمام در رشد باکتری‌ها تاثیر زیادی دارد.

مرطوب کننده بزنید

آبرسانی به موها یک قدم اساسی در حفظ سلامت آنهاست همچنین موهایی که آب خود را از دست نداده‌ باشند مدت زمان بیشتری رنگ را در خود حفظ می‌کنند، در کنار استفاده از نرم‌کننده (کاندیشنر) بیشتر، شامپوی کمتر، استفاده از محصولات و ماسک‌های آبرسان مو می‌تواند دوام رنگ موهای شما را بیشتر کند البته باید از دستگاه‌های حالت‌دهنده گرم چون اتو و… نیز کمتر استفاده کنید. البته بعضی‌ از راه‌حل‌های خانگی هم هست که می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد مثل استفاده از روغن زیتون یا نارگیل یا. . . بنابراین حتما هفته‌ای یک‌بار با چنین محصولاتی موهای‌تان را آبرسانی کنید.

کدام رنگ‌ها را استفاده نکنید؟

از رنگ موهایی که خیلی زیاد خاکستری هستند و با رنگ پوست شما تناسبی ندارند، استفاده نکنید. رنگ موهای طلایی نیز برای هر چهره‌ای مناسب نیستند و باید در مورد استفاده از آنها نیز دقت کنید. همیشه قبل از رنگ کردن موها از نرم‌کننده موی سر که مناسب موهای‌تان است، استفاده کنید. زيرا به درخشندگی موها بعد از رنگ کردن آنها کمک می‌کند. سعی کنید خیلی خلاق نباشید. هر چه رنگ‌های متنوع‌تر را ترکیب کنید و به موهای‌تان بزنید، بیشتر به موهای‌تان آسیب خواهید رساند. از رسیدن رنگ مو به ریشه‌های مو خودداری کنید؛ چرا که به موها آسیب می‌رساند.  رنگ‌هایی را انتخاب کنید که با رنگ اصلی موهای خودتان تناسب داشته باشند. قبل از رنگ کردن با کرم سطح پوست گردن، اطراف گوش‌ها و پیشانی را بپوشانید تا دچار برخی حساسیت‌های پوستی نشوید.

فیلتر دوش  مناسبی انتخاب کنید

برخی از فیلتر های دوش استاندارد نبوده و املاح و مواد دیگری مانند مواد معدنی و آهن را از خود عبور می دهند که باعث تغییر رنگ مو شده و مدت ماندگاری رنگ مو را کاهش می دهد.

مراقبت از پوست سر

موهای سالم تر، رنگ  بهتر و زیباتر در گرو سلامت پوست سر و مو است و تا زمانی که پوست سر شما سالم نباشد، موهای سالمی نداشته و رنگ مو هم ماندگاری ندارد. بنابراین، مراقبت از پوست سر و مو مهم بوده و در درجه اول محیط مناسبی برای زیبایی شما فراهم می کند. شما می توانید از انواع سرم های حاوی ویتامین برای تقویت پوست سر خود استفاده کنید.

استفاده از حرارت را کاهش دهید.

چگونه از موی رنگ شده خود به خوبی مراقبت کنیم؟

رنگ کردن مو، تأثیر چشمگیری در تغییر چهره‌ی شما دارد. اما، حتماً می‌دانید که استفاده از رنگ موهای دائمی و به خصوص دکلره، به موهایتان آسیب می‌زند. به دلیل مواد شیمیایی موجود در رنگ مو، مراقبت از موی رنگ شده به شدت مهم است.

بر همین اساس، تصمیم گرفتیم، اصول نگهداری از موهای رنگ شده را به شما بگوییم. همچنین، با خواندن این مقاله با شیوه‌های تثبیت رنگ مو و حفظ طولانی‌تر آن آشنا خواهید شد.

چطور از موی رنگ شده نگهداری کنیم؟

اگر به طور مرتب موهای خود را رنگ می‌کنید، به احتمال زیاد موهایتان خشک و شکننده شده است. مواد شیمیایی رنگ‌ موها، رطوبت مو را از بین می‌برند. در نتیجه، تار موها ضعیف می‌شوند. با این حال، می‌توانید به کمک شیوه‌های زیر از آسیب بیشتر به موهای خود جلوگیری کنید:

استفاده از حرارت را کاهش دهید.

موی رنگ شده، از موی طبیعی شکننده‌تر است. پس، هنگام استفاده از اتوی مو، سشوار و وسایل مشابه، با موهایتان با ملایمت رفتار کنید.

بهتر است هنگام سشوار کشیدن و فر یا صاف کردن مو از وسایلی استفاده کنید که درجه حرارت آن‌ها قابل تنظیم است. همچنین، از محصولات محافظ حرارت مو استفاده کنید. زیرا آسیبی که حرارت به مو وارد می کند، ممکن است برگشت ناپذیر باشد و به مرور موها را شکننده و ضعیف کند.

علاوه بر این، بکوشید تا حد ممکن، استفاده از دستگاه‌های حرارتی (سشوار، اتو و فرکننده مو) را به هفته‌ای یک بار محدود کنید. وقتی موهایتان را با این وسایل مدل می‌دهید، حتماً از یک محصول محافظ حرارت موی با کیفیت کمک بگیرید تا رطوبت و سلامت موهایتان حفظ شود و موهایتان کمتر آسیب ببیند.

این محصولات مراقبت از مو ضمن رطوبت رسانی، از موهایتان در برابر حرارت و خشکی محافظت می‌کنند.

به طور منظم از نرم کننده‌های قوی استفاده کنید.

اغلب، استفاده از رنگ، موها را خشک و شکننده می‌کند. بنابراین، خیلی مهم است که همیشه از یک نرم کننده‌ی قوی برای حفظ رطوبت مورد نیاز مو استفاده کنید.

این محصول ممکن است به شکل نرم کننده یا کرم موی بدون نیاز به آبکشی باشد. نرم کننده‌ی معمولی که در حمام استفاده می‌کنید و بعد آن را می‌شویید، یا حتی ماسک مو، از این دسته‌اند.

این محصولات، مواد مغذی لازم را برای تقویت موی رنگ شده شما فراهم کرده و آنها را آبرسانی می‌کنند. بکوشید، حداقل یک بار در هفته از این محصولات (شامپو و ماسک مو) استفاده کنید.

اگر بعد از مصرف نرم کننده ها پوست سرتان چرب شد، به دنبال محصولات مخصوص موی چرب باشید. این محصولات، بدون چرب کردن موهایتان، رطوبت مورد نیاز آن‌ها را تأمین می‌کنند. برای پیشگیری از حساسیت احتمالی، مراقب باشید تا فرآورده‌هایی که نیاز به آبکشی ندارند، روی پوست سرتان باقی نمانند.

نوک موهای خود را کوتاه کنید.

چه موهای خود را رنگ کرده باشید و چه نه؛ وجود موخوره، تار موهای شکسته و نوک موی دندانه دار، تا حدی کاملاً طبیعی و البته به شدت ناخوشایند است. با این حال، آسیب دیدن مو بعد از رنگ کردن، اجتناب ناپذیر است.

رنگ مو اغلب تار موها را خشک و شکننده می‌کند. برای اینکه موهایی سالم و خوش حالت داشته باشید، بهتر است، به طور منظم نوک موهای خود را کوتاه کنید. زیرا رنگ کردن مو بدون کوتاه کردن آن، ممکن است علت موخوره موی شما باشد.

اگر نگران موهای بلند خود هستید، می‌توانید در هر بار مراجعه به آرایشگاه، به آرایشگر بگویید تا فقط مقدار کمی از آن را کوتاه کند.

از آسیب دیدن موها جلوگیری کنید.

ممکن است در طول روز با عناصر و مواد شیمیایی زیادی سر و کار داشته باشید. وقتی این مواد در تماس با موی رنگ شده شما باشند، صدماتی جدی به آن وارد می‌کنند. پس، بهتر است از این تهدیدها آگاه باشید و کارهای لازم را برای مقابله با آن انجام دهید.

مثلاً اگر مجبورید مدت زیادی در معرض نور خورشید باشید، با استفاده از یک کلاه زیبا، موهایتان را در برابر آفتاب بپوشانید. همچنین، اگر قصد دارید در استخرهای حاوی کلر شنا کنید، بهتر است یک کلاه شنا بپوشید یا موهایتان را پشت سرتان جمع کنید. موهایتان را زیر آب نبرید تا خیس نشوند. هرچه با موهایتان ملایم‌تر رفتار کنید، سالم‌تر می‌مانند.

چگونه رنگ موهای خود را تثبیت کنیم؟

رنگ کردن مو، علاوه بر هزینه‌های سنگین، نیازمند صرف چندین ساعت وقت در آرایشگاه است. پس چرا با چند بی دقتی کوچک، تمام آن زحمات را به باد بدهید.

روش‌های زیادی وجود دارند که به کمک آنها می‌توانید، ظاهر و رنگ جدید موهای خود را برای مدت زمان بیشتری حفظ کنید. پس، برخی از مؤثرترین شیوه‌های تثبیت رنگ مو را در ادامه بخوانید:

از محصولات مراقبت کننده مو استفاده کنید.

متأسفانه محصولات زیادی برای حفاظت از موهای رنگ شده وحود ندارد. برخی از انواع ماسک، کرم و روغن هایی که برای مراقبت مو معرفی شده‌اند، وضع موهای رنگ شده را بهتر نمی‌کنند، بلکه رنگ موها را کمرنگ و کدر می‌کنند. پس، برای جلوگیری از هرگونه آسیب به موی رنگ شده‌ی خود، محصولاتی را بخرید که برای موهای رنگ شده تولید شده‌اند.

موهای خود را کمتر شامپو کنید.

شست وشوی کمتر، یکی از نکات ماندگاری زیاد رنگ و سالم ماندن موهاست. حتی اگر از بهترین شامپو و نرم کننده‌ی مخصوص موی رنگ شده در بازار استفاده کنید، شست وشوی زیاد، موها را کدر و کمرنگ می‌کند.

تا حد ممکن، موهایتان را کمتر بشویید تا رنگ مویتان بیشتر بماند. به این ترتیب، هم وقت خود را مدیریت می‌کنید و کمتر در آرایشگاه می‌مانید، هم رنگ موهایتان بهتر و شفاف‌تر به نظر می‌رسد.

شامپوی موهای رنگ شده
شامپوی موهای رنگ شده

موهایتان را با آب داغ نشویید.

بر اساس اطلاعات سایت ویکی هاو، شست وشوی مو با آب داغ ممکن است موجب از بین رفتن یا کدر شدن رنگ موهای شما شود. در واقع، با این کار، لایه‌ی کوتیکول (لایه‌ی بیرونی که ساقه‌ی مو را می‌پوشاند و از آن محافظت می‌کند)، باز می‌شود و مولکول‌های رنگ سریع‌تر فرار می‌کنند. پس، بکوشید برای شست وشوی موی رنگ شده خود از آب ولرم یا حتی آب سرد استفاده کنید.

از نرم کننده‌های بدون نیاز به آبکشی استفاده کنید.

نرم کننده‌ها و رطوبت‌رسان‌های قوی محافظ موهای رنگ شده که نیاز به آبکشی ندارند، موادی دارند که در برابر حرارت و صدمات مکانیکی از موهای شما محافظت می‌کنند.

در واقع، ماده‌ی سیلیکونی موجود در این محصولات، یک لایه‌ی محافظ روی موهایتان ایجاد می‌کند. به این ترتیب، موهای شما را در مقابل نور خورشید محافظت کرده و از زبری و وز شدن مو جلوگیری می‌کند.

این محصولات حتی در برابر آسیب‌های ناشی از سشوار و حالت دهنده‌ها، از موهای شما محافظت می‌کنند.

نگرانی‌های رایج درباره‌ی موی رنگ شده

بیشتر اوقات، استفاده از رنگ مو، راه جذابی برای زیبا کردن شماست. ولی اگر به طور مدوام از آن‌ها استفاده کنید، ممکن است به موهایتان آسیبب بزند. اما، نگران نباشید! هر آسیبی، درمانی هم دارد که به سلامت و شادابی موهایتان کمک می‌کند.

خشک شدن و آسیب زدن به موها

اگر پس از خروج از آرایشگاه از موهای خود مراقبت نکنید، احتمالاً بعد از مدتی پشیمان خواهید شد. باید بدانید اگر روی محصولات مناسب سرمایه گذاری کنید و تلاشتان را برای بازگرداندن سلامت موهای خود ادامه دهید، موهایتان ،حتی نسبت به زمانی که رنگ نکرده بودید، سالم تر و زیباتر می‌شوند.

علاوه بر همه ی مواردی که در بالا خواندید، موهایتان را آبرسانی کنید و به علامت‌هایی که موهایتان نشان می‌دهد، گوش دهید!

به طور مثال اگر احساس می‌کنید پوست سرتان خیلی زود چرب می‌شود، فقط بخش های پایینی موها را به آبرسان‌های تقویتی آغشته کنید و نیمه‌ی بالایی موها را رها کنید. برعکس، اگر پوست سرتان خیلی خشک شده و می‌خارد، از ریشه تا انتهای ساقه‌ی مو را به مرطوب کننده و آبرسان آغشته کنید.

بنابراین با توجه کردن به پاسخی که موهایتان نسبت به مرطوب کننده‌ها می‌دهد، نه فقط، آسیب‌هایی را که بر اثر رنگ مو ایجاد شده، از بین می‌برید؛ بلکه از آسیب‌های بعدی نیز جلوگیری می‌کنید.

کدر شدن رنگ مو و از بین رفتن آن

درست است که قرار نیست رنگ موها تا ابد و با همان جلوه‌ی آغازین روی موهای شما باقی بمانند و هیچ رنگ مویی دائمی نیست؛ اما، می‌توانید با استفاده از محصولات محافظتی مناسب، پرهیز از آب گرم، مراقبت از موها و تقویت آن‌ها، تا حد زیادی از رنگ موی خود حفاظت کنید.

فراموش نکنید، هر فعالیتی که کوتیکول ساقه‌ی مو را باز کند (مثل فر یا صاف کردن مو) رنگ موی شما را به مرور از بین می‌برد و آن را کدر می‌کند.

داشتن موی رنگ شده و سالم، کمی زحمت و مراقبت می‌خواهد. پس، اگر موهای خود را رنگ کرده‌اید و نمی‌خواهید موهایتان، خشک و وز شود و موخوره بزند، حتماً به توصیه هایی که در بالا خواندید، عمل کنید. همچنین، این فرصت را دارید که در قسمت نظرات تجربه‌ها، سؤال‌ها و پیشنهادهای خود را مطرح کنید.

اوریفلیم محصولات اوریفلیم logo

چرا محصولات اوریفلیم محبوبیت زیادی در دنیا دارد؟

 محصولات آرایشی و بهداشتی اوریفلیم کاملا گیاهی میباشد و فاقد هورمون ، کورتون وامولوسیون میباشد و به همین دلیل موجب عدم وابستگی پوست به محصولات می شود. عطرهای اوریفلیم ضد سرطان هستند و محصولات آرایشی هم کاملا درمانی می باشند.

ثبت در بیش از 67 کشور دنیا با بیش از3 میلیون مشاور فروش

طریقه فروش محصولات اوریفلیم تنها از طریق فروش مستقیم و مشاورین این شرکت امکانپذیر هست و حق فروش فروشگاهی این محصولات وجود ندارد که این امر باعث جلوگیری از ورود محصولات تقلبی و درجه دوم شده و همچنین حذف واسطه ها خود یکی از دلایل رضایت مصرف کنندگان و قیمت مناسب محصولات اوریفلیم شده است.

چرا اوریفلیم طرفداران زیادی در دنیا دارد

این شرکت عضو فعال و حامین بنیاد کودکان دنیا میباشد که توسط ملکه سوئد مدیریت میشود( این بنیاد برای بهبود شرایط زندگی کودکان در معرض خطر در هرجای دنیا ، فعالیت میکند).

بیش از 5 کارخانه تولیدی در حداقل 5 کشور دنیا . مثل ایتالیا ، لهستان، سوئد، هند، چین و مسکو، بلژیک و آلمان … مثلا”: در هند تندرکر و کرمهای پا – لوازم آرایش در آلمان و ایتالیا و…

محصولات برگرفته از طبیعت هستند و احترام به محیط زیست در این شرکت بسیار قابل اهمیت است در نتیجه از مواد نگهدارنده و اسپری هایی که به لایه ازن آسیب میرساند استفاده نمیشود همچنین کاورهای محصولات شرکت قابل تجزیه هستند.

گارانتی محصولات حداقل دو سال است و  این محصولات در خصوص استفاده از مواد خالص و مرغوب تحت نظارت سازمان جهانی WFDSA و سازمان اروپایی FDSA می باشد.

مهم است که بدانید این محصولات روی حیوانات آزمایش نمیشوند، بلکه فقط از افراد داوطلب استفاده میشود، و گارانتی میشود که این محصولات حتی برای حساس ترین پوستها هم بی خطر و موثر هستند.

ضمنا” عضو انجمن فروش مستقیم Dsa انجمن فروش مستقیم اروپا FEDsa وانجمن جهانی فروش مستقیم WFDsa میباشد.

عطرهای این کمپانی برگرفته از گیاهان خوشبو و بدون آلرژی هستند

ماندگاری عطرها در بیشتر موارد بالاتر از 10تا 12 ساعت نيست چون فاقد پاربن و مشتقات منفی سرطان زاست.

وهیچ اسیبی به سیستم تنفسی نمیزند.

پرنسس سوئد یکی از خریداران و حامیان اصلی عطرهای اوریفلیم هست

محصولات آرایشی اوریفلیم به دلیل اینکه سبک اروپایی دارند کلا سبک، لایت با بیس ارگانیک و گیاهی می باشد و در حین حال زیبایی و جلوه خاصی به مصرف کننده میدهد

محصولات جوردانی گلد و دوان این کمپانی بیشترین طرفدار را دارند

محصولات مراقبتی موی هیرایکس ، محصولات شیر و عسل ، تندرکرها ، شاورژل های بدن و خمیر دندانهای اوریفلیم در اروپا محبوبیت زیادی دارند.

محصولات مراقبت از پوست اسپا ، محصولاتی بی نظیر هستند

در ساخت محصولات اسپا از آب های معدنی سوئد استفاده شده و بسیار تاثیر گذار هستند.

محصولات مراقبت از پوست این کمپانی در اروپا بسیار مشهور و زبانزد است و رتبه دوم جهان را بدست آورده 

 بعنوان مثال محصولات مراقبت از پوست NovAge به ویژه بالای 40سال رتبه دوم کرمهای مراقبتی جهان را داراست 

 تمام این اوصاف در کنار قیمتهای عالی این محصولات موجب رضایت روزافزون مصرف کنندگان شده و این برند محبوب و بی رقیب ساخته

زیبایی طبیعی با محصولات ارگانیک و اورجینال اوریفلیم

اوریفلیم (oriflame) برندی سوئدی آشنا در زمینه تولید لوازم آرایشی و بهداشتی و محصولات مراقبت پوست و عطرهای بسیار شیک می باشد، که از سال 1962 توسط دو برادر به نام های رابرت و یوناس آف یوکنیک در کشور سوئد بنیانگذاری شد، آنها توانستند محصولات اوریفلیم را به صورت بهداشتی و ساده تولید و از طریق زنجیره بازاریابی چهره به چهره که امروزه به شبکه بازاریابی معروف است به مردم معرفی کنند و طرفداران زیادی را در سراسر دنیا پیدا کننند و در مدت کوتاهی به پیشرفت های زیادی برسند.

امروزه شرکت اوریفیلم تولید کننده انواع محصولات زیبایی، مراقبتی و اکسسوری می باشد، که دارای بزرگترین مركز توسعه و تحقيقات آرايشي و بهداشتی در دنيا می باشد.

و تولید محصولات کاملا گیاهی و ضدحساسیت از گیاهانی که در خاک سوئد رشد یافته اند و از آنجا که این گیاهان به دلیل آب و هوای خاص این کشور باید دوران طولانی سرما و تاریکی را پشت سر بگذارند. دارای منابع اعظم از ویتامین ها و اسیدهای مفید هستند، که نقش و اهمیت بالایی در سلامت پوست و موی ما ایفا میکنند.

همچنین تمامی محصولات اوریفلیم دارای کد تایید اصالت و هویت به همراه رده بندی سنی مصرف کننده می باشند. این محصولات در سراسر دنیا به دلیل نداشتن محصولات درجه 2 و 3 کاملا درجه یک و منطبق بر کیفیت اروپایی بوده اند.

محصولات آرایشی و مراقبتی اوریفلیم

 • محصولات آرایشی اوریفلیم
 • چهره ( رژگونه، کرم پودر، پنکیک، کانسيلر، برنزه کننده ها، پرایمر، تثبیت کننده آرایش )
 • چشم ( ابرو، خط چشم، مداد چشم، سايه چشم، ريمل، فیکساتور )
 • لب ( حجم دهنده،براق کننده ، مداد لب و رژ لب )
 • ناخن ( مراقبت از ناخن، لاک ناخن )
 • محصولات مراقبتی اوریفلیم
 • مراقبت پوست (برنزه کننده، مراقبت در برابر آفتاب)
 • مراقبت روزانه ( کرم روز، کرم شب، کرم دور چشم، کرم سی سی و بی بی، ضدپیری، ضدلک، ضد جوش، نرم کننده لب، پاک کننده صورت، شوینده صورت، تونر، آب رسان، کرم مرطوب کننده )
 • مراقبت تکمیلی ( اسکراب، ماسک صورت، سرم )
 • مراقبت بدن (اسپری بدن، ضدتعريق، بادی میست، لایه برداری بدن، شامپو بدن، صابون، مراقبت واژیـنال بانوان، مراقبت ضد سلوليت، روغن بدن، لوسيون بدن، کرم بدن، از بین برنده موهای زاید)
 • مراقبت پا ( کرم پا، اسپری پا، مراقبتهای ویژه پا، لوازم زیبایی پا )
 • مراقبت دست: ( کرم دست، مراقبتهای ویژه دست )
 • مراقبت مو ( نرم کننده، شامپو، روغن مو، رنگ مو، اسپری مو، سرم مو، ماسک مو، موس و تافت )
 • مراقبت دهان ( خمیردندان، مسواک )
 • محصولات سلامتی ( کمپلکس کلسیم دریایی و ویتامین دی )
 • تخصصی آقایان (دئودورانت، شوینده مو و بدن، اصلاح صورت، پس از اصلاح)
 • تخصصی کودکان ( شامپو نرم کننده،صابون مایع و جامد کودکانه، لوسیون ضدآفتاب، کرم دست،لوسیون بدن، شامپو بدن، کرم چندمنظوره )

عطرهای زنانه و مردانه اوریفلیم

 • زنانه ( مرطوب، گلی، ميوه ای، گیاهی، شرقی، ادویه ای، چوبی، شکلاتی )
 • مردانه ( آروماتیک، مرکبات، گیاهان گرمسیری، ميوه ای، شرقی، ادویه ای، مرطوب، چوبی )
 • کودکانه (انواع مختلف ادوتویلت کودکانه)
 • تستر عطر ( تستر عطر زنانه، تستر عطر مردانه )

اکسسوری اوریفلیم

 • لوازم جانبی آرايشی و بهداشتی ( پاکسازی صورت، کیف لوازم آرایشی بهداشتی، قلم موهای آرایشی، انواع لیف، برس و شانه، آینه، سوهان و سنگ پا )
 • لوازم جانبی مد ( شال و روسری، عینک و ساعت، کیف و کیف پول، پوشاک )
 • زیورآلات (ست گردنبند و گوشواره، ست دستبند، ست گوشواره، انواع انگشتر)
 • لوازم خانه ( انواع زیرانداز ساحلی، چشم بند خواب، قاب کیک سیلکونی ، ست های حوله مختلف )

اوریفلیم در یک نگاه

 1. محصولات آرایشی این شرکت به بیشتر از ۶۰ کشور در سراسر جهان ارسال می شود.
 2. برند اوریفلیم دومین برند برتر جهان در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی میباشد.
 3. میزان سود سالانه این شرکت در حدود ۱٫۵ بیلیون یورو می باشد.
 4. این شرکت هم اکنون در حدود ۳٫۶ میلیون نفر مشاور(بازاریاب) برای محصولات خود در جهان دارد.
 5. این شرکت همچنین، دارای ۷۹۰۰ کارمند رسمی با امکانات خاص در سراسر جهان می باشد.
 6. شرکت اوریفلیم در حال حاضر بیش از 1000 نوع محصول آرایشی و بهداشتی دارد.
 7. اوریفلیم پیشتاز در امور خیریه و بنیانگذار و موسس بنیاد کودکان (WCF) در جهان شناخته می شود.
 8. شرکت اوریفلیم، دارای آزمایشگاهای پیشرفته و مجهز برای تحقیق و توسعه با بیش از ۱۰۰ محقق و دانشمند در سراسر جهان می باشد.
 9. استفاده شرکت اوريفليم از اسپري هاي غيرمضر براي لايه ازن
 10. کاملا گیاهی بدون سرب و مواد شیمیایی و ارگانیک مناسب برای حساس ترين پوست ها
 11. محصولات شرکت اوریفلیم در 5 کشور جهان تولید می شوند. (سوئد، چین، روسیه، هند و لهستان)
 12. شرکت اوریفلیم در سال 2004 در بورس NASDAQ OMX به ثبت رسیده است.
 13. اوريف ليم عضو برجسته و مورد تائيد فدراسيون جهاني انجمنهاي فروش مستقيم جهان ( WFDSA ) و همچنين عضو DSA اروپا مي باشد.
 14. به دلیل سیستم فروش مستقیم در هیچ کجای دنیا نمایندگی و دفتری با نام نمایندگی اوریف لیم وجود ندارد، بنابراین تمامی محصولات اورجینال و دارای کد رهگیری می باشند.
 15. اوریفلیم در بسته بندی های محصولات و حتی کاغذ های کاتالوگ ها، تا جای ممکن از pvc استفاده نکرده و از محصولات قابل بازیافت و بازمانده چوبهای جنگلهای تحت کنترل بهره برده است.
 16. محصولات اوريفليم داراي تائيديه جهاني عدم آزمايش بروي حيوانات هستند.
 17. شرکت اوریفلیم، بیش از ۱۰۰ میلیون کاتالوگ دارد که به ۳۵ زبان در دنیا ترجمه شده است.
 1. دارای 50 سال سابقه فروش محصولات آرایشی و بهداشتی و انواع مختلف اکسسوری
 2. دریافت رتبه دوم بهترین و باکیفیت ترین برند لوازم آرایشی مراقبتی در سال 2019 (بالاتر از Dior)
 3. از بزرگترین و بی رقیبت ترین شرکت های اروپایی فروش مستقیم محصولات آرایشی و بهداشتی
 4. تاسیس نمایندگی و پشتیبانی در بیشتر از 60 کشور در سراسر دنیا
 5. دارای بزرگترین مركز توسعه و تحقيقات آرايشي و بهداشتی در دنيا
 6. دارای بزرگترین مركز توسعه و تحقيقات آرايشي و بهداشتی در دنيا
 7. دریافت گواهینامه استاندراد جهانی مرغوبیت محصولات
 8. دریافت گواهینامه جهانی عدم انجام آزمایش های حیوانی ( رفاه حیوانات)
 9. دریافت گواهینامه تولید محصولات کاملا برپایه گیاهی و املاح معدنی
 10. دریافت گواهینامه عدم استفاده از محصولات شیمیای  و مضرر در ترکیبات محصولات
 11. دریافت گواهینامه عدم استفاده و تولید اسپری های مضر برای لایه اوزون
 12. از بنیانگذاران و موسس های بنیاد جهانی حمایت از کودکان
 13. عدم استفاده از pvc در بسته بندی محصولات و کاعذهای کاتالوگ تاجای ممکن به دلیل حمایت محیط زیست و سلامت مصرف کننده
کرم ضدلک سی سی و بی بی

کرم ضد لک CC یا BB؟ کدامیک را تهیه کنم؟

کرم ضد لک BB یا کرم CC: کدام یک را باید تهیه کنم؟


به نظر می رسد همه این روزها در مورد کرم های ضدلک BB و کرم های CC صحبت می کنند – اما آنها در واقع چه هستند و چگونه با یکدیگر و همچنین برای آرایش صورت های مختلف با دیگر متفاوت هستند؟ سعی میکنیم در این مطلب شما را راهتمایی کنیم که از کدام کرم ضدلک استفاده بفرمایید.

اصلا چرا باید به خرید کرم ضدلک CC یا BB فکر کنم؟

اگر از لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می کنید کرم های چند منظوره BB ، CC و DD می توانند برای شما بسیار مفید باشند زیرا بخشی از آنها مرطوب کننده ، بخشی ازآنها خودشان نوعی آرایش و حتی بخشی ازآنها به عنوان مواد اولیه هستند که آرایش های دیگر شما را تکمیل میکنند.

این بدان معنی است که آنها نه تنها پوست شما را تغذیه می کنند ، بلکه در صورت لزوم پوشش مناسبی نیز برای پوست شما را فراهم می کنند. شایان ذکر است که پوشش در کرم های BB ، CC و DD به اندازه کرم پودرهای مات نخواهد بود. با گفتن این موارد ، این محصولات برای روزهایی که مشتاق پوشش سبک تری نسبت به پوست اصلی خود هستید بسیار مناسب هستند.

مرطوب کننده رنگی چیست؟


یک مرطوب کننده رنگی نقش بزرگی در رده لوازم آرایش و مراقبت از پوست دارد زیرا این ماده از انواع کرم های BB ، CC و DD است. اگر تمایل به رنگ آمیزی ظریف و کم و بدون پوشش و تمام مزایای کرم روزانه معمولی دارید ، به دنبال مرطوب کننده رنگی بروید.

تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم

تفاوت بین کرم های BB ، CC و DD چیست؟


تمام آنچه در مورد BB Cream باید بدانید
BB مخفف “مرهم زیبایی” است. کرم ضد لک BB یک مرطوب کننده رنگی است که کمی قدرت پوشش دهی بیشتر و فواید بیشتر به آن تزریق می شود ، به عنوان مثال خواص اولیه، فیلترهای SPF و حتی گاهی اثر کاهش چین و چروک. این به این معنی است که وقتی عجله دارید می توانید از چند مرحله زیبایی چشم پوشی کنید و فقط با استفاده از یک کرم پوششی زیبایی خود را از دست ندهید.

اما هنوز نیمی از کیف آرایش صورت خود را دور نریزید! از آنجا که این محصول کاملاً تحت پوشش نور است ، تاثیری که قرار است بگذارد به اندازه اثر مرطوب کننده ، سرم یا کرم SPF نخواهد بود – بنابراین کرم BB جدید خود را به عنوان یک ترکیب اضافی به مجموعه آرایشتان نگاه کنید ، نه یک جایگزین. در واقع این کرم یه سرعت پوست شمارا یکدست میکند و موجب میشود آرایش های دیگر جلوه ای به مراتب بیشتر داشته باشند.

تمام آنچه در مورد کرم CC باید بدانید


CC مخفف “اصلاح رنگ” یا “اصلاح رنگ چهره” است. قدرت پوشانندگی این محصول کمی بیشتر از کرم BB است در حالی که هنوز سبک محسوب میشود ولی رنگ بیشتری را روی پوست شما مینشاند.. کرم های CC برای کسانی که پوست نرم یا لکه های پیری دارند بهتر از کرم های BB عمل می کنند.

این به این دلیل است که کرم های BB بیشتر روی پیشگیری و نگهداری تمرکز دارند ، در حالی که کرم های CC پوست هایی که مشکل دارند یا داری لک هستند را میپوشاند به عبارتی رنگ آمیزی میکند. قدرت پوشانندگی آنها بیشتربوده و همچنین لازم به ذکر است که کرم ضد لک CC روغن کمتری نسبت به کرم های BB دارند.

تمام آنچه در مورد کرم DD باید بدانید
DD مخفف “دفاع روزانه” است. این محصول برای محافظت فوری و با گذشت زمان از پوست شما طراحی شده است. حتی دارای خواص ضد پیری است که اگر پوست شما کمی در قسمتهایی نشانه هایی از پیری داشته باشد، آن را برای شما مناسبتر می کند.

این اتفاق در طول زمان و با کاهش چین و چروک های پوست خواهد افتاد و به مرور پوست جوان تر و با خط و خطوط کمتری خواهید داشت. کرم های ضدلک DD باید روی مرطوب کننده استفاده شوند – نه به عنوان یک محصول تنها و یا به جای آنها. پوششی کاملاً خوب دارند که همه چیز را یکنواخت می کند. کرم های DD همچنین برای دفاع از پوست در برابر عوامل محیطی مانند آلودگی بسیار مناسب هستند.

سئوالات کوتاه و متداول از کرمهای ضد لک :

برای پوست چرب: CC چربی کمترو سبکتر از کرم BB است.

سرعت : CC با سرعت بیشتری صورت شما را پوشش داده و لک ها را اصلاح میکند.

پوست حساس: هر دو می توانند معجزه کنند. به دنبال کرم BB یا CC بروید که بیشترین تطابق و هماهنگی را با رنگ پوست طبیعی شما دارند.

ضد پیری: هر دو BB یا CC می توانند به کمک شما بیایند. با این حال ، وسوسه نشوید که از آنها به عنوان یک گزینه عالی برای مراقبت از پوست ضد پیری استفاده کنید.

درخشش : BB باعث باز شدن بیشتر چهره شما و درخشش پوست طبیعی شما می شود.

پوست مستعد لکه: BB. چرا که علاوه بر پوشش، با محافظت از پوست از لک شدن آن نیز جلوگیری میکند.

پوست دارای لکه: CC. به شما کمک می کند تا نواحی که از آن راضی نیستید یا دارای لکه هست را پوشانده و اصلاح کنید.

کرم ضدلک سی سی و بی بی

به طور کلی میتوان اینطور نتیجه گیری کرد که:

کرم بی بی: (BB CREAM)

BB مخفف Blemish Balm یا بالم لک است. این کرم‌ها در یکی دو سال اخیر بسیار شهرت یافته‌اند. کرم بی بی علاوه بر خاصیت پوشانندگی (مثل یک کرم پودر سبک) حاوی SPF و آنتی اکسیدان نیز هستند و بدین‌وسیله مراقبت از پوست را نیز انجام می‌دهند. این محصولات از کرم پودر سبکتر بوده و نسبت به مرطوب کننده‌های رنگی سنگین‌ترند. تنها در هنگام استفاده از این گروه محصولات به SPF موجود در این کرم‌ها بسنده نکنید و حتماً برای محافظت پوست در برابر آفتاب از یک ضد آفتاب مناسب استفاده نمایید.

کرم سی سی: (CC CREAM)

CC مخفف Color Correction یا اصلاح رنگ است. این کرم‌ها نسخه‌ای پیشرفته‌تر از کرم‌های بی بی هستند و برای رفع قرمزی و زردی پوست استفاده می‌شود. این گروه از کرم‌های بی بی سبکترند و در روی پوست به شما حس جدیدی از سبکی، نرم و پر مانند می‌دهد و البته معمولا میزان SPF بالاتری نیز نسبت به کرم‌های بی بی دارند. البته در انواع گیاهی و طبیعی این نوع کرم‌ها به صورت معمول فاقد SPF هستند و خاصیت ضد چین و چروک قوی‌تری دارند. از سایر خواص این کرم‌ها به خاصیت ضد پیری، روشن‌تر کردن پوست نیز می‌توان اشاره کرد.

کرم دی دی: (DD CREAM)

DD مخفف Dynamic Do-All است که یک سوپر کرم از ترکیب خواص BB و CC کرم‌ها بوده که بیشتر بر خاصیت Anti Aging یا ضد پیری تمرکز دارد. با مصرف این گروه چروک‌ها کم کم محو و خطوط اولیه پوست نمایان‌تر می‌شوند، در رنگ پوست بهبود رخ می‌دهد و نقاط حساس پوست شما محافظت می‌شود. در اینجا باید اشاره کنیم تنوع این محصول در برندهای آرایشی و پوستی نسبت به دو نوع قبل بسیار کمتر است.

تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم با کرم پودر

اینکه بخواهید از بین بی بی کرم یا سی سی کرم و کرم پودر یکی را انتخاب کنید، فقط به پوست شما بستگی دارد. اگر پوستی لک دار با رنگ غیر یکنواخت دارید، ممکن است کرم پودر گزینه مناسب تری برای شما باشد. چون پوشانندگی بهتری را ارائه می دهد. ولی اگر پوستی سالم و صاف دارید و به دنبال آرایش های سنگین نیستید، بی بی کرم ها و سی سی کرم ها ظاهر طبیعی تری را برای شما فراهم می کنند.

همچنین یکی از مزیت های کرم پودر این است که طیف رنگی گسترده تری نسبت به بی بی کرم و سی سی کرم دارد. در این صورت کرم پودر تطابق بیشتری با رنگ پوست شما خواهد داشت.

ظاهر کرم روی پوست و سنگینی بی بی کرم و سی سی کرم بستگی به تولیدکننده کرم دارد.