آرایشی

20 هک آرایشی عالی که آرایش شما را بسیار جذاب‌تر می‌کند

ترفندهایی که در این متن آمده موردتأیید آرایشگران مشهور و متخصص برای آرایش چشم، کرم‌ پودر و موارد دیگر است که در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند. بسیاری از ما در مورد آرایش به اصول اولیه تسلط داریم. مواردی مانند نحوه پاک کردن ریمل ضد آب، محل استفاده از رژگونه و نحوه پوشاندن پوست با کانسیلر مناسب. اما حتی اگر چندین دهه است که از سایه چشم و کرم پودر استفاده می کنید، ترفندهای سطح بعدی وجود دارد که باعث می شود از خود بپرسید: «چطور من این را نمی دانستم؟» بنابراین اگر به دنبال یادگیری چند نکته هوشمندانه زیبایی هستی که در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند – و در عین حال  جذاب‌تر از همیشه به نظر‌ برسید – تو در جای درستی هستی.

از رازهای آزمایش شده و واقعی دنیای زیبایی گرفته تا تکنیک‌های آرایشی که افراد مشهور به آن‌ها تکیه می‌کنند (هایلایت کردن، برجسته کردن و کانتورینگ)، بهترین نکات و ترفندهایی را که توسط متخصصان آرایش و علاقه‌مندان به آرایش توصیه می‌شود گردآوری کرده‌ایم. چه به دنبال رفع مشکلات رایج آرایش مانند چروک شدن، لک شدن یا محو شدن هستید، یا فقط می خواهید ظاهر خود را تغییر دهید، در اینجا بهترین هک های آرایشی وجود دارد که باید در اسرع وقت امتحان کنید.

۱. کلید داشتن مژه‌های پرتر و پرپشت‌تر

بعد از اولین لایه ریمل، به مژه‌های‌تان یک لایه پودر بیک بزنید. این کار با ضخیم‌تر نشان دادن مژه‌های‌تان به آن‌ها حجم می‌دهد. برای پوشاندن گرد و غبار و تأثیر بهتر یک بعد از پودر یک لایه دیگر ریمل بزنید سپس خودتان تفاوت را خواهید دید.

2. کانسیلر را به صورت مثلثی بزنید

به ‌جای نقطه‌گذاری زیر چشم‌های‌تان، به صورت مثلثی وارونه از کانسیلر استفاده کنید تا دایره‌های تیره را روشن کنید و توجه را به مردمک‌هایتان جلب کنید.

3. با نحوه‌ی کشیدن خط چشم متناسب با فرم چشم خود آشنا شوید

چشم‌های هر کس متفاوت است. به این معنی که خط چشم هر کسی باید کمی متفاوت باشد. ابتدا شکل چشم‌های‌تان (چشم‌های کلاه‌دار، چشم‌های رو به پایین، چشم‌های تک پلکی یا چشم‌های گرد) را مشخص کنید، سپس بهترین خط چشم را برای استفاده و روش درست کشیدن آن برای برجسته کردن چشم‌های‌تان بیاموزید.

بهترین آموزش خط چشم بالدار را برای هر شکل چشمی

۴. برای گذاشتن مژه مصنوعی وقت بگذارید

هنگام استفاده از مژه مصنوعی، پس از افزودن چسب برای زدن آن‌ها عجله نکنید. Jessica Teich ویراستار Good Housekeeping پیشنهاد می‌کند: «قبل از اینکه چسب مژه را بمالید، حدود 30 تا 40 ثانیه صبر کنید تا چسب مژه خشک شود تا از لغزش نوار به اطراف جلوگیری کنید و زمان خشک شدن چسب روی پلک‌ها را کمتر کنید.»

5. فراموش نکنید به پایین نگاه کنید

بعد از اینکه یک دقیقه به چسب خود فرصت دادید تا خشک شود، هنگام گذاشتن مژه مصنوعی، آینه را زیر خط دید خود نگه دارید. هنگام گذاشتن مژه مصنوعی ، به آینه نگاه کنید. قرار دادن نوار نزدیک به خط مژه را آسان تر می‌کند.

۶. ریمل خشک‌شده‌ی خود را تازه کنید

اگر تیوپ ریمل موردعلاقه‌تان شروع به گوله‌شدن کرده است، چند قطره محلول نمکی اضافه کنید و برس خود را به اطراف بچرخانید – به فرمول ریمل رطوبت می‌بخشد و ماندگاری آن را افزایش می‌دهد.

۷. از سایه چشم به عنوان خط چشم استفاده کنید

خط چشم نداری؟ مشکلی نیست، پالت سایه چشم شما می تواند این کار را انجام دهد. به سادگی یک برس زاویه‌دار را با آب یا اسپری فیکس خیس کنید. برس مرطوب را به سایه چشم خود آغشته کنید، سپس چشم‌های خود را مانند خط‌های سنتی خط بکشید.» برای داشتن ظاهری دودی، اجازه دهید خط سایه مرطوب خشک شود و سپس به آرامی یک Q-tip را در امتداد خط مژه خود بکشید و برای نتیجه نرم‌تر آن را مخلوط کنید.

۸. تمام چشم خود را با خط تیره خط نکشید

هنگامِ کشیدنِ خط چشم کار را تا روی خط مژه بالایی متوقف کنید وگرنه چشمان شما کوچکتر به نظر می‌رسند. از دور زدن کل چشم‌های‌تان به رنگ تیره خودداری کنید، مگر اینکه به دنبال یک چشم دودی کامل هستید. پوشاندن هر چیزی با رنگ تیره لاغر کننده است، بنابراین می‌خواهید رنگ‌های تیره را در گوشه‌های بالا و بیرونی چشم‌ها نگه دارید تا درشت و برجسته شوند.

۹. برای درشت‌شدن چشم‌ها، خط آبی (خطوط داخلی چشم) خود را رنگ نود یا سفید بزنید

در حالی که خط چشم تیره روی خط آب چشم شما را کوچک می‌کند، خط چشم سفید اثر معکوس دارد. Ashburn-McKissock می گوید: «خط چشم مدادی را پیدا کنید که چند درجه روشن تر از رنگ پوست شما باشد. خط چشم را روی خط آب پایین خود بمالید.» این کار چشم‌های بزرگ‌تر و درخشان‌تر را ایجاد می‌کند.

۱۰. برای برجسته کردن ابروهای خود از خط چشم سفید استفاده کنید

آن خط چشم سفید را نگه دارید زیرا برای ابروهای‌تان هم به آن نیاز خواهید داشت. خط نازکی از خط چشم سفید یا نود را مستقیماً زیر ابروهای خود بکشید و سپس بلند (محو)  کنید. این کار به طرز چشمگیری قوس طبیعی ابروهای شما را برجسته می‌کند.

۱۱. آخرین قطرات را از تیوپ آرایشی خود خارج کنید

وقتی به‌نظر می‌رسد تیوپ آرایشی شما خالی است، واقعاً خالی نیست! حتماً مقداری کانسیلر، کرم پودر یا هایلایتر مایع در بطری وجود دارد که به‌تنهایی نمی توانید آن ها را فشار دهید. قبل از اینکه تیوپ را دور بیندازید، یک کاردک آرایشی ارزان‌قیمت بخرید تا آخرین قطرات آن را بتراشید.

۱۲. مژه‌ها را بیش از یک بار فر کنید

اگر به دنبال مژه‌های بلند و پر هستید، این اشتباه رایج را انجام ندهید که فقط یک بار از فر مژه خود استفاده کنید. هنگامی که مژه‌ها را فر می‌کنید، برای داشتن طبیعی‌ترین حالت فر کردن، چند بار در تمام طول مژه‌های خود ضربه  بزنید (یعنی فقط یه قسمتِ مژه هارو فر نکنید چندین نقطه از طول مژه هاتونو با فر مژه فر کنید)

۱۳. ابروهای خود را در جای خود بکشید

اگر ژل ابرو ندارید روش DIY را امتحان کنید تا به راحتی ابروها را سر جای خود نگه دارید. مقدار کمی از ژل مو یا اسپری مو را روی یک اسپولی یا مسواک تمیز بمالید و ابروهای خود را در جای خود بکشید. سریع و آسان.

۱۴. کمان کوپید خود را برجسته کنید

هایلایتر نقاط خاصی را روی صورت شما به سمت جلو می‌کشد و آن‌ها را بزرگتر نشان می دهد. می‌توانید از این اصل اساسی برای پرتر نشان‌دادن لب‌های‌تان استفاده کنید. پس از زدن رژلب، کافی است مقداری هایلایتر را روی کمان کوپید روی لب‌های‌تان بزنید و فوراً می‌توانید تفاوت را ببینید.

۱۵. از خط لب برای ایجاد توهم لب‌های پرتر استفاده کنید

خط لب فقط رژ لب شما را در جای خود نگه نمی‌دارد. اگر درست روی خطوط طبیعی لب‌های‌تان بکشید، می‌توانید پف لب‌های‌تان را بزرگ‌تر نشان دهید. از خط لب برای پرکردن لب‌ها به همان رنگ رژ لب استفاده کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشید. شما همچنین می توانید لب ها را از این طریق کمی بزرگتر خط بکشید.

۱۶. تینت لب خود را بسازید

رژلب موردعلاقه‌ی خود را بدون نگرانی از جمع‌شدن یا محوشدن آن با تبدیل آن به تینت لب استفاده کنید. کرم یا رژلب مایع موردعلاقه‌ی خود را بزنید و بگذارید حداقل 10 دقیقه بماند. سپس از یک دستمال نخی مرطوب استفاده کنید تا آن را پاک کنید و بعد از آن از بالم لب مورد علاقه خود استفاده کنید تا ظاهری مرطوب و ملایم داشته باشید.

۱۷. از انگشت شست خود برای دور نگه داشتن رژلب از دندان‌های‌تان استفاده کنید

هیچ‌کس دوست ندارد لبخندش با دندان‌های آغشته به رژلب همراه باشد. برای اینکه رژلب خود را روی لب‌هایتان نگه دارید، کافی است انگشت شست خود را در دهان خود بکشید، سپس آن را به سرعت بیرون بکشید. به این ترتیب، قبل از اینکه رژ لب به دندان‌های‌تان راه پیدا کند، داخل لب‌هایتان را پاک می‌کنید.

همینطور میتوانید بعد از زدن رژ لب به لب هایتان آهسته ضربه بزنید تا از مالیدن ان به لب جلوگیری کنید.

۱۸. فیکس کردن رژ لب با پودر بیک

این هک قدیمی از نسل مادربزرگ شما وجود داشته است. و خوشبختانه به خوبی – کار می کند. رژ لب موردعلاقه خود را همانطور که می‌خواهید بزنید. پس از آن یک دستمال کاغذی روی لب‌های‌تان بگذارید و پودر بیک (می‌تونید از پنکیک هم استفاده کنید) از روی دستمال روی لب‌های‌تان بمالید. شما با یک رژ مات جذاب باقی می‌مانید که در تمام طول شب می‌ماند.

19. کرم پودر را روی مچ دست خود آزمایش نکنید

کشیدن مقداری کرم پودر یا کانسیلر روی مچ خود برای دیدنِ مطابقت با رنگ پوست ساده‌ترین راه است. اما آنقدرها هم دقیق نیست. بهتر است رنگ کرم پودر و کانسیلر را روی صورت یا گردن‌تان تست کنید، نه بازو یا دست. به احتمال زیاد رنگ دست شما با صورت شما متفاوت است، بنابراین این تنها راه برای به دست آوردن یک تطابق رنگ دقیق است.

۲۰. مرطوب‌کننده رنگی خودتان را بسازید

وقتی چیزی سبک‌تر برای تابستان می‌خواهید، لازم نیست کرم پودرتان را کنار بگذارید. می‌توانید آن را به مرطوب‌کننده رنگی تبدیل کنید. . از کرم پودر و مرطوب‌کننده‌های مساوی استفاده کنید. هر کدام را به اندازه یک نخود بمالید و در کف دستتان مخلوط کنید. برای درخشش تابستانی و برنزه، چند قطره برنز ژل اضافه کنید. برای جلوه ای درخشان و شبنم دار، چند قطره هایلایتر مایع اضافه کنید.

(11 , 1 )
ارائه مستقیم محصولات اوریفلیم
کلیه محصولات اورجینال بوده و با کیفیت اصلی ارائه میگردد
حداکثر زمان تحویل درب منزل 3 هفته هست.
قیمت ها وابسته به ارز هست و ممکن هست تغییر کند.
بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شش =