آرایشی

در سفر باید چه چیزهایی را در کیف لوازم آرایش‌مان داشته باشیم؟

اگر شما هم عاشق آرایش کردن هستید، می‌دانید تلاش برای محدود کردنِ لوازم آرایش به چند محصولی که بتوانید در سفر با خودتان داشته باشید، چه مشکلاتی دارد. به‌خصوص اگر سفرتان طولانی باشد.

چون معمولاً فضای کمی در اختیار دارید و باید بتوانید لوازم آرایش‌تان را در کیف کوچکی جا دهید. اما این به معنیِ آن نیست که باید روتینِ پوستی و آرایشی‌تان را حذف کنید. با ما در گوگ‌شو همراه باشید تا به شما بگوییم بهتر است چه لوازمی همراه خودتان داشته باشید تا احساس خوب‌‌تان را فراموش نکنید.

لوازم آرایش برای سفر
 • ضدآفتاب

درست است از نظر فنی ضدآفتاب یک محصول آرایشی نیست. اما مهم‌ترین محصولی است که باید همه‌جا همراه‌تان باشد. به‌خصوص اگر قرار است مدت زیادی را در آفتاب یا لب ساحل بگذرانید. پس بسته به مدتِ سفر یک ضدآفتابِ ضدآب یا ضدآفتابِ روزانه با SPF بالا با خودتان ببرید.

همیشه از ضدآفتاب استفاده کنید
 • مرطوب‌کننده

آرایش روی پوست خشک مثل این می‌ماند که بخواهید کف یک بیابان ترک‌خورده را رنگ کنید. بنابراین برای هیدراته نگه‌داشتن پوست و ایجاد یک لایه‌ی صاف برای آرایش باید یک مرطوب‌کننده‌ی خوب داشته باشید و هر روز از آن استفاده کنید.

اگر تا به حال از مرطوب‌کننده‌ها استفاده نکرده‌اید لازم است سازوکار آن‌ها را بدانید؛ مرطوب‌کننده‌ها و لوسیون‌ها طوری طراحی شده‌اند که آب را داخل پوست قفل می‌کنند تا خشک نشود. و باید محصولی را انتخاب کنید که خیلی سنگین یا چرب نباشد. چون منافذ پوست‌تان را مسدود می‌کند و باعث ایجاد جوش می‌شود.

برای ایجاد یک لایه‌ی صاف برای آرایش باید یک مرطوب‌کننده‌ی خوب داشته باشید

برای انتخابِ مرطوب‌کننده‌ی مناسب دنبال عباراتِ oil free یا «غیر کومدوژنیک» روی این محصولات بگردید. این‌ عبارات نشان می‌دهند که استفاده از آن محصول منافذ پوست شما را مسدود نمی‌کنند. برخی از مرطوب‌کننده‌ها دارای ضدآفتاب با SPF 15 یا 30 هستند که از پوست شما در برابر آسیب‌های خورشید محافظت می‌کنند.

استفاده از آن‌ها هم به این صورت است که صبح‌ها بعد از شست‌وشوی صورت، در حالی که پوست‌تان هنوز مرطوب است، یک لایه‌ی نازک از مرطوب‌کننده را روی صورت‌تان بزنید. صبر کنید تا کامل خشک شود. بعد از آن از کرم‌های بهداشتی یا آرایشی استفاده کنید. حتی می‌توانید به‌جای کرم‌پودر از مرطوب‌کننده‌‌‌های رنگی یا همان تینتد مویسترایزر هم استفاده کنید.

 • کانسیلر

کانسیلر یکی از مهم‌ترین ابزارهای آرایشی است. کانسیلر با پوشاندنِ گودیِ دور چشم و پوشاندنِ لک‌های صورت چهر‌ه‌تان را شاداب‌تر نشان می‌دهد. برای سفر بهتر است گزینه‌ای را انتخاب کنید که مدت طولانی‌‌تری روی پوست بماند و مجبور نباشید دائم آن را تجدید کنید (این کار ممکن است باعث خراب‌شدن آرایش‌تان هم بشود). حتی وقتی می‌خواهید هیچ آرایشی نداشته باشید کمی کانسیلر زیر چشم‌ها و روی نقاطی از صورت‌تان بزنید که می‌خواهید برجسته‌تر دیده شود.

حتی وقتی می‌خواهید هیچ آرایشی نداشته باشید کمی کانسیلر زیر چشم‌ها و روی نقاطی از صورت‌تان بزنید
 • پودر فیکس

یادتان باشد آرایش اصلاً نباید فریاد بزند که «من آرایش»ام. درواقع در حالت ایده‌آل باید طبیعی و بدون زحمت به‌نظر برسد. و پودر فیکس یکی از محصولاتی است که می‌تواند چهره‌ای طبیعی به شما بدهد. می‌توانید ترانسلوسنت یا بی‌رنگِ آن را بگیرید تا بدون آنکه صورت‌تان مصنوعی شود، یک ظاهر بی‌عیب و نقص داشته باشید.

پودر فیکس ماده‌ای شفاف و بی‌رنگ است که روی تمام صورت یک لایه‌ی سبک ایجاد می‌کند. پودر فیکس دارای مزیت‌های مختلفی است که خیلی کوتاه بهشان می‌پردازیم:

• باعث می‌شود آرایشِ بدون خط‌وخش داشته باشید و پوست‌تان یک‌دست و طبیعی به‌چشم بیاید؛

• چربی و درخشندگی پوست‌تان را کنترل می‌کند؛

• کرم پودر و کانسیلر را تثبیت می‌‌کند که هم باعث ماندگاری بیشتری می‌شود و هم روی آن‌ها خط و چین نمی‌افتد؛

• باعث می‌شود اشتباهات‌تان در آرایش کمتر به‌چشم بیاید. مثلا اگر زیاد رژگونه زده باشید بعد از استفاده از پودر فیکس همه‌چیز درست‌تر به‌نظر می‌رسد؛

پودر فیکس به چهر‌ه‌تان ظاهری طبیعی می‌دهد
 • برنزه کردن

برنزه کردن در حد متعادل، رنگِ آفتاب سوختگیِ طبیعی به پوست می‌دهد و می‌تواند چهره را بشاش‌تر و گرم‌تر کند. برنزه‌کننده‌های زیادی در رنگ‌های مختلف و متناسب با هر پوستی وجود دارد که می‌توانند نقش یک کانتور بسیار سبک و ساده را ایفا کنند.

برنزه‌ی طبیعی چهره را بشاش‌تر نشان می‌دهد
 • رژگونه

یک رژگونه می‌تواند چهره را بشاش‌تر کند، اما تنها در صورتی که رنگِ مناسب را انتخاب کنید و به‌درستی از آن استفاده کنید. کار سختی هم نیست. فقط کافی است رنگ رژگونه‌‌ی خودتان را با رنگ پوست‌تان مطابقت دهید.

هر چقدر پوست‌تان روشن‌تر باشد، بهتر است رژگونه‌ی کم‌رنگ‌تری را انتخاب کنید. مثلاً رژگونه‌ی صورتی و مرجانی برای کسانی است که رنگ پوست روشن‌تری دارند. رنگ شرابی هم به‌خوبی پوست‌های تیره  را برجسته می‌کند.

رنگ رژگونه باید با رنگ پوست مطابقت داشته باشد

رژگونه‌ها به صورت پودر و کرم عرضه می‌شوند. هرچند استفاده از پودر سریع‌‌تر و راحت‌تر است اما کرم‌ها نرم‌‌تر و سبک‌ترند. و روی کرم‌پودر بهتر می‌خوابند. به همین دلیل انتخاب بهتری برای پوست‌های خشک محسوب می‌شوند.

 • ریمل

ریمل می‌تواند هر آرایشی را متحول کند. فقط حواستان باشد برای سفر ریملی را انتخاب کنید که ریزش نداشته باشد. به‌خصوص اگر قصد دارید زمان زیادی را بیرون از منزل سپری کنید. اما بسته به اینکه از کدام مدل ریمل استفاده می‌کنید و چطور آن را روی مژه‌ها می‌کشید، حالت چشم‌ها تغییر می‌کند. ریمل‌هایی با برس‌های ظریف‌تر، مژه‌های پرُپُشت را طبیعی‌تر می‌کنند و برس‌های حجیم‌تر مژه‌های نازک را پهن‌تر و پررنگ‌تر نشان می‌دهند.

برای سفر ریملی انتخاب کنید که ریزش نداشته باشد
 • بالم لب رنگ‌دار

بالم لب برای بیرون رفتن و سفر عالی است چون جای بسیار کمی اشغال می‌کند و می‌توانید آن را همه‌جا همراه‌تان ببرید. و هر وقت دل‌تان خواست تجدیدش کنید. این را هم بدانید استفاده‌ی مداوم از بالم لب باعث مرطوب نگه‌داشتنِ لب‌ها می‌شود و از پوسته‌پوسته شدن آن جلوگیری می‌کند.

بالم لب از پوسته‌پوسته‌ شدن لب‌ها جلوگیری می‌‌کند
 • ژل ابرو/ صابون ابرو

اگر برای آرایش فقط چند دقیقه فرصت دارید یک تغییر ساده در ابروها می‌تواند تغییرات بزرگی در چهره‌تان ایجاد کند؛ با یک ژل‌ یا صابونِ ابرو، ابروهای‌‌تان را شانه کنید و در جای خودشان فیکس کنید. بسته به سلیقه و رنگِ ابروهای‌تان می‌توانید از ژل ابروهای رنگی هم استفاده کنید. خلاصه که با چند دقیقه وقت گذاشتن و یک برس زدنِ ابرو می‌توانید در چهره‌تان تغییرِ جذابی ایجاد کنید.

ژل یا صابون ابرو تغییر زیادی در چهره ایجاد می‌‌کند
 • رژ لب/ برق لب

فرقی نمی‌کند رنگ پوست‌ یا استایل‌تان چیست. رژلب همیشه و همه‌جا حضور دارد. لب‌های صیقلی یا مات می‌توانند کامل‌کننده‌ی آرایش باشند. و به‌تنهایی و بدون استفاده از هیچ لوازم آرایش دیگری هم کافی باشند.

حالا رژلب مات بهتر است یا رژلب براق؟ رژلب مات بسته به رنگی که انتخاب می‌کنید، چشم‌گیرتر است. رژلب براق با ایجاد درخشندگی لب‌ها را حجیم‌تر نشان می‌دهد.

رژلب باید مطابق با رنگ پوست باشد

طیفِ رنگیِ برق‌لب‌ها‌ و رژلب‌ها‌ بسیار گسترده است. رنگ رژلب شما باید با رنگ پوست‌تان مطابقت داشته باشد، نه با پیراهن و لباسی که می‌پوشید.

برای پوست روشن رژلب‌های صورتی مایل به قهوه‌ای، صورتی ملایم، قرمز روشن و بژ بهترین انتخاب‌اند. درحالی‌که رنگ‌‌های قرمز تیره، شرابی و قهوه‌‌ای با پوست‌‌های تیره هم‌خوانی بیشتری دارند.

 • خط چشم

خط‌چشم گیرایی و جذابیت چشم‌ها را بیشتر می‌کند و به آن‌ها حالت می‌دهد. برای آرایشِ روزمره بهتر است از خط‌چشمی استفاده کنید که رنگِ آن به رنگ مژه‌های‌تان نزدیک باشد یا رنگ نچرالی داشته باشد. رنگ‌های قهوه‌ای، خاکستری و مشکی رنگ‌هایی‌اند که می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید تا در عین طبیعی بودن چشم‌های‌تان را از بی‌حالی در بیاورد.

خط‌چشم گیرایی چشم‌ها را بیشتر می‌کند

استفاده از خط چشم رنگی هم این رازها خیلی ترند شده است. می‌توانید از آن‌ها هم استفاده کنید. با همه‌ی این‌ها یادتان باشد نوع آرایش‌ هر شخصی به سلیقه و ذوق او بستگی دارد.

(30 , 1 )
ارائه مستقیم محصولات اوریفلیم
کلیه محصولات اورجینال بوده و با کیفیت اصلی ارائه میگردد
حداکثر زمان تحویل درب منزل 3 هفته هست.
قیمت ها وابسته به ارز هست و ممکن هست تغییر کند.
بازگشت بە لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 14 =