آرایشی

خط‌ چشم متناسب با فرم چشم

یکی از بالاترین مهارت‌ها در کتابچه‌ی راهنمای زیبایی نحوه‌ی کشیدن خط‌ چشم متناسب با فرم چشم است. اما قبل از آنکه سلاح انتخابی خود را بردارید، باید زاویه‌ی بال خط ‌چشم خود را به دقت در نظر بگیرید. واقعیت آن است که در حالی که بال خط ‌چشمی که درست کشیده شده باشد می‌تواند چشمان شما را به‌خوبی لیفت و خوش‌فرم کند، همان‌طور نیز اگر زاویه را اشتباه در نظر بگیرید، می تواند کاملاً اثر معکوس داشته باشد.

احتمالاً یکی از موارد موردعلاقه ما در مورد خط چشم این است که به معنای واقعی کلمه فرصت‌های بی‌پایانی برای بروز خلاقیت وجود دارد. با این حال یک سبک کلاسیک وجود دارد که ما همیشه به آن برمی‌گردیم و آن یک بال جذاب و متناسب است.

پیدا کردن بال متناسب با فرم چشم می‌تواند دشوار باشد زیرا همه‌ی ما فرم چشم‌های متفاوتی داریم و این بدان معناست که بالی که برای دوست صمیمی شما عالی به‌نظر می‌رسد ممکن است اصلاً برای شما مناسب نباشد. بنابراین شما باید فرم چشمان خود را بشناسید و خط چشم ایده‌آل چشمهای‌تان را پیدا کنید.

اکنون نکات و ترفندهایی را بیان می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا بال‌های متناسب با فرم چشمان خود را پیدا کنید  تا از حالا به بعد چشم‌های شما زیباتر از همیشه به‌نظر برسد.

اما به یاد داشته باشید این فقط یک راهنما است. وقتی صحبت از میکاپ در میان است، مهم‌ترین نکته آن است که از آن لذت ببرید و خود را آن‌طور که دوست دارید بروز دهید، چه با یک خط چشم گربه‌ای یا خط چشم‌های نامتقارن.

توجه داشته باشید ممکن است چشمان شما چند فرم را با هم داشته باشد مانند شکلِ بادامی با پلک کلاهدار. زیباترین و شگفت‌انگیزترین چیز در مورد چشم‌ها آن است که چشم هیچ‌کس مثل دیگری نیست، بنابراین باید آن چیزی را پیدا کنید که چشم شما را زنده می‌کند.

چشم‌بادامی‌ها

این فرم چشم تقریباً شبیهِ بادام است. ‌تقریباً متقارن است اما ممکن است در گوشه‌ی بیرونی کمی کشیده‌تر از دیگری باشد یا در پلک بالایی یا پایینی دو‌ چشم کمی متفاوت باشند.

افراد مشهور با چشم‌های بادامی: هایلی بالدوین، کری واشنگتن، پریانکا چوپرا، ریحانا، آنجلینا جولی، کندال جنر و نیکی میناژ.

خط چشم برای چشم‌های بادامی: اگر چشم‌های بادامی دارید، می‌توانید انواع مدل‌های بال را انتخاب کنید. برای یک خط چشم گربه‌ای کلاسیک با کشیدن یک خط نازک در گوشه داخلی پلک بالایی شروع کنید. همانطور که به گوشه‌ی بیرونی می‌رسید ضخامت آن را بیشتر کنید. یک بال کمی ضخیم بر برآمدگی طبیعی چشم شما می افزاید، بنابراین از افزودن مقداری عرض در گوشه بیرونی برای ظاهری چشمگیرتر نترسید.

چشم‌های گرد

چشم‌های گرد معمولاً درشت و به‌طور شگفت‌انگیزی چشمگیر هستند. این به این دلیل است که طول و عرض برابر است و سفیدی چشم اغلب به‌خوبی قابل مشاهده است.

افراد مشهور با چشمان گرد: لیلی کالینز، کیتی پری، دیپیکا پادوکن، میشل اوباما، لانا دل ری، نیکول ریچی.

خط چشم برای چشم‌های گرد: برای برجسته کردن چشم‌های گرد می‌توانید بال کوچک‌تری ایجاد کنید یا با کشیدن یک بال طولانی‌تر که به‌طور نامحسوس بیرون می‌زند، و با خطای دید کشیدگیِ بیشتری در چشم ایجاد کنید. با تمرکز روی گوشه‌های بیرونی شروع کنید. بنابراین خط چشم خود را از 1/3  گوشه بیرونی شروع کنید و تا گوشه‌ی بیرونی چشم امتداد بدهید. بسته به دلخواه می‌توانید بال چشم خود را کوتاه یا بلند بکشید. برای جذابیت بیشتر از یک سایه‌ی چشم تیره استفاده کنید. خط مژه‌ی پایینی را به اندازه 1/3 چشم خود خط بکشید و آن را به بال بالایی متصل کنید. همچنین می‌توانید جزئیاتی را در گوشه‌ی داخلی چشم اضافه کنید تا چشم بیشتر کشیده شود و حالت گربه‌ای به آن اضافه شود.

چشم‌های کلاه‌دار

به این فرم چشم، تو رفته هم می‌گویند. این مدل چشم به دلیل هود یا کلاه بصری که روی خودِ چشم از طریق استخوان ابرو (و گاهی اوقات کمی پوست اضافی) ایجاد شده است کلاه‌دار نام گرفته است.

افراد مشهور با چشمان کلاه‌دار: اما استون، بلیک لایولی، لوپیتا نیونگو، جنیفر لارنس، کلودیا شیفر، آیشواریا رای، جنیفر آنیستون.

خط چشم برای چشم‌های کلاه‌دار: خط چشم برای پلک‌های کلاه‌دار یکی از پیچیده‌ترین بال‌هایی است که می‌توان انجام داد. به‌ویژه به این دلیل که کلاه همه‌ی افراد متفاوت است و می‌تواند در نقاط مختلفی روی پلک چین بخورد. چشم‌های کلاهدار می‌توانند کلاه کوچکی داشته باشند یا خیلی کلاه‌دار باشند. حالت دوم معمولاً به این معنی است که آن قسمت از پلک که حرکت می‌کند پوشیده است و بنابراین وقتی چشم باز است بال زیبای شما تغییر می‌کند.

نکته کلیدی آن است که روی گوشه‌ی بیرونی تمرکز کنید و فقط یک خط بسیار نازکی بالای مژه‌های خود بزنید تا فضای پلک را حفظ کنید. در واقع شما حتی نیازی به خط زدن کل خط مژه بالایی ندارید. شروع از یک سوم بیرونی و باریک‌تر کردن اغلب برای ایجاد یک بال جذاب که چشم‌ها را زیباتر می‌کند، کافی است. اگر می خواهید خط چشم را به خط مژه پایینی خود وصل کنید، سعی کنید از یک سایه چشم تیره متمرکز بر یک سوم بیرونی چشم استفاده کنید.

هنگام کشیدن خط چشم روی پلک‌های کلاه‌دار، آینه را صاف و کاملاً رو‌به‌روی خود نگه دارید. اگر آینه را در زاویه‌ی دیگری نگه دارید بعد از کشیدن خط چشم و هنگام نگاه کردن به آینه، شکل بال تغییر می‌کند. این به شما کمک می‌کند تا ببینید بال شما واقعاً چه شکلی است و هیچ‌یک از بال‌ها زیر کاپوت چشم گم نمی‌شود.

چشم‌های گود

چشم‌های گود دارای استخوان ابروی برجسته هستند و چشم‌ها کمی عقب‌تر در جمجمه شما قرار دارند.

افراد مشهور با چشمانی عمیق: جسیکا آلبا، زوئه کراویتز، لیلی آلدریج، ساندرا بولاک، نیکول کیدمن، جیجی حدید.

خط چشم برای چشم‌های گود: زاویه دادن بیش از حد بال به سمت بالا در چشم‌های گود به چین طبیعیِ چشمِ شما برخورد می‌کند، بنابراین به‌جای کشیدن خط چشم رو به بالا رویِ کشیدن بال به سمت بیرون تمرکز کنید. یک خط نازک در امتداد خط مژه خود بکشید تا جایی که ممکن است به خط مژه خود نزدیک شوید و  امتداد دهید. برای داشتن ظاهری شیک‌تر در شب، گوشه‌ها و نیمه‌ی بیرونی چشم خود را خط چشم بکشید . با این حال اگر چشم‌های درشتی دارید، می‌توانید پهنای بیشتری، به‌خصوص در گوشه‌های بیرونی اضافه کنید، بنابراین می‌توانید بال ضخیم‌تری را انتخاب کنید.

چشم‌های مونولید (تک‌پلکی)

در فرم چشم‌های مونولید بیشتر یا تمام پلک پنهان است.

افراد مشهور با چشمان تک‌پلکی: لوی ون، پارک جی هی، ساندرا اوه، لوسی لیو، پارک بو یانگ، آن سو هی.

خط چشم برای چشم‌های مونولید: یک خط چشم بسیار دراماتیک روی مونولیدها خیره‌کننده به‌نظر می‌رسد. اما به طور مشابه یک بال کوچک برای یک حال‌و‌هوای آرام‌تر در روز نیز زیبا به‌نظر می‌رسد. برای جلوه‌ی بیشتر از یک مداد چشم نرم برای خط چشم پلک بالایی خود استفاده کنید، سپس مداد را به سمت بالا محو کنید تا در چشم کمی حالت دودی ایجاد کنید. خط چشم را از مجرای اشک بزنید تا ظاهری کلاسیک داشته باشید و بال را با زاویه رو به بالا به سمت بیرون بکشید. ضخامتِ آن را بسته به خلق‌و‌خوی خود تنظیم کنید و با سایه که توهم چشم خطی را ایجاد می‌کنند خلاقیت به خرج دهید.

(28 , 1 )
ارائه مستقیم محصولات اوریفلیم
کلیه محصولات اورجینال بوده و با کیفیت اصلی ارائه میگردد
حداکثر زمان تحویل درب منزل 3 هفته هست.
قیمت ها وابسته به ارز هست و ممکن هست تغییر کند.
بازگشت بە لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 5 =