چطور عمر کفش های خودمان را افزایش دهیم؟

نیازی به یادآوری نیست که هزینه بسیار زیادی برای کفش های خودتان صرف کرده اید یا اینکه اصلا این کفش ها برای شما ارزشی معنوی دارند و با هیچ کفش دیگری برای شما قابل مقایسه نیستند. در این مطلب از مجله پوشاک و مد گوگ شو سعی کرده ایم نکاتی کاربردی را برایتان جمع آوری کنیم که با عمل کردن به آنها عمر کفش های خودتان را افزایش می دهید، پس در ادامه مطلب همراه ما باشید با 11 راهکار برای دوام بیشتر کفش هایتان که امتحانش کردنشان خیلی ساده و بدون زحمت است . . .

توجه بیشتر به کیفیت کفش در زمان خرید

توجه بیشتر به کیفیت کفش در زمان خرید

1- ابتدا به کیفیت فکر کنید: موثرترین روش مطمئن شدن از اینکه کفش هایتان دوام بیشتری می آورند این است که در وهله ی اول کفش با کیفیت بخرید.

چطور عمر کفش های خودمان را افزایش دهیم؟

چطور عمر کفش های خودمان را افزایش دهیم؟

2- کف کفش را محافظت کنید. اولین جایی که در زمان استفاده از کفش ها متوجه فرسایش آن می شوید، کف کفش ها است که برای جلوگیری از آسیب دیدن آنها باید از روکش های قابل تعویض مخصوصی که در برخی از فروشگاه ها قابل تهیه است، استفاده کنید.

 

3- از یک محافظت کننده در برابر آب استفاده کنید. جیر (مخمل نما) یا چرم در برابر آب آسیب پذیر هستند، اما اسپری هایی در بازار هستند که می توانند مانع ایجاد هرگونه آسیبی شوند. خیلی ساده، قبل از پوشیدن به آنها اسپری بزنید، و دستورالعمل های روی بطری را دنبال کنید تا هر چند ماه این محافظت را تجدید کنید.

قالب چوبی برای قرار دادن در داخل کفش

قالب چوبی برای قرار دادن در داخل کفش

4- از یک قالب کفش چوبی استفاده کنید. این قالب ها کفش ها را به اندازه ی اصلی خود بازگردانده و مانع ایجاد تا خوردگی، خط دار شدن و چین خوردگی شده و به چرم اجازه نفس کشیدن می دهند. این قالب های چوبی هرگونه رطوبت/تعرق را که بوی بدی دارند و موجب کهنه شدن کفش تان می شود را به خود جذب می کنند.

 

5- کفش های چرمی تان را واکس بزنید. ممکن است این کار قدری قدیمی و از مد افتاده به نظر برسد، اما واکس زدن می تواند واقعا تاثیر فوق العاده ای بر روی کفش هایتان داشته باشد و به انها عمری دوباره ببخشد. همچنین می توانید با بررسی دقیق تر متوجه هر گونه ساییدگی یا پارگی که نیاز به تعمیر داشته باشند شوید.

 

6- آنها را در کیسه های ضد نفوذ گرد و غبار نگهدارید. اگر یک جفت کفش گران قیمت را با هزینه زیادی خریده اید، شانس داشتن کیسه های ضد نفوذ گرد و غبار به همراه آنها، برای محافظت در زمانی که از آنها استفاده نمی کنید، بسیار زیاد است. اگر خیلی خوش شانس نیستید و از این کیسه ها درکنار کفش ها به شما ارائه نشده است، یک رو بالشتی می تواند به عنوان جایگزین خیلی خوبی بجای این نوع کیسه ها عمل نماید.

چطور عمر کفش های خودمان را افزایش دهیم؟

نگهداری در کیسه های ضد نفوذ گرد و غبار

7- در جای خشک نگهشان دارید. رسیدن رطوبت به کفش ها خوب نیست. لذا جایی خشک و نخک را بیابید که برای نگهداری کفش هایتان مناسب باشد.

 

8- کفش ها را جابجا کنید. می دانم اینها کفش های مورد علاقه تان هستند، اما اگر شما هر روز آنها را بپوشید در طی یکی ماه آینده به سرعت کهنه خواهند شد. سعی کنید یک جفت کفش را بطور مکرر و روزهای متوالی استفاده نکنید.

 

9- داخل آنها را از روزنامه پر کنید. اگر زیاد کفش می خرید و این رفتار هزینه ی گزافی برای خرید قالب کفش به عهده شما می گذارد، می توانید از روزنامه به عنوان جایگزین استفاده کنید. نترسید، سخاوتمند باشید و واقعا تا جایی که امکان دارد مقدار زیادی روزنامه در کفش ها بگذارید.

چطور عمر کفش های خودمان را افزایش دهیم؟

قرار دادن روزنامه در داخل کفش

10- از پاشنه کش کفش استفاده کنید. هر روز برای پوشیدن کفش هایتان دردسر دارید؟ هرچی پایتان را بیشتر در کفش هایتان هل بدهید، بیشتر به پشت پاشنه ها آسیب می زنید و عمر کفش ها را کوتاه می کنید.

 

11- کف کفش را تعویض کنید. اگر به نظر می رسد کفی کفش ها کهنه شده اند، کفش ها را نزد کفاش ببرید و کفی های جدید بر روی آنها قرار دهید. هرچه بیشتر از کفی ها استفاده کنید، روی قسمت های دیگر کفش تاثیر خواهد داشت و باعث می شود قسمت های دیگر کفش غیر قابل تعمیر شوند.

مجله گوگ شو

بازدید : 2580 بار


1+
0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *